אם עוד לא שמעתם את המושג “מחשוב ענן” אתם נמצאים אי שם מאחורה… זהו ביטוי המתייחס לשירותי מחשוב שונים שהמשתמש בהם לא עושה בהם שימוש פיזי אלא שימוש מרוחק ואת זה הוא עושה באמצעות רשת האינטרנט. פעם, עוד לפני שהיו שירותי ענן מומלצים היה צורך לרכוש תשתית ותוכנות כמו גם ציוד רב, אבל היום כשיש מיחשוב ענן, יש חברות שמספקות את השירותים הללו, הן אלו שמחזיקות בציוד היקר והמתקדם ונותנות ממנו “נתח” לשימוש מרוחק. כך לדוגמא שרת בענן הוא שרת וירטואלי שנשכר כשירות מחברה שמחזיקה שרת פיזי והשרתים הוירטואליים הם תת שרתים שהיא משכירה.

סוגי העננים בתוך שירותי ענן מומלצים

יש שירותי ענן מומלצים שונים אך חשוב קודם להבין אילו סוגי עננים קיימים היום. הראשון הוא הענן הציבורי, ענן שנותן שירות לארגונים שונים על ידי מרכז מחשבים של חברה מסוימת. כך לדוגמא גוגל דרייב של חברת גוגל מאפשר לכל אחד לאחסן מידע בענן בתמורה לתשלום (מכמות מידע מסוימת) השני הוא הענן הפרטי שחברה משכירה אותו מספק חיצוני. השלישי הוא ענן שיתופי שיכול להיות של כמה חברות שהחליטו מכל סיבה שהיא לעשות בו שימוש משותף (כך לדוגמא משרדי הממשלה שיש לכולם בסופו של דבר אינטרס משותף) והרביעי הוא הענן ההיברידי שהוא שילוב של ענן פרטי וציבורי.

מה כוללים שירותי הענן

שירותי ענן מומלצים כמו אלו של חברת One1samba כוללים בתוכם את כל מה שחברה או עסק צריכים. הם כוללים הקמת רשת מחשוב בהתאמה מושלמת לעסק, הם כוללים את כל התמיכה שצריך בשירותי הענן, תמיכה מרחוק אם זה אפשרי או תמיכה מקרוב בהגעה במידה ויש רכיבים פיזיים בעסק עצמו, הם כוללים הוספת שרתים בעקבות גדילת העסק, אבטחת מידע, ניטור ובקרה וכל מה שצריך בשביל שהעסק ימשיך לעבוד כמו שצריך ובשביל שהמחשוב בו יקבל את המענה המתאים. שירותים כאלו צריכים להינתן על ידי חברה מקצועית, עם רזומה עשיר ועם ניסיון רב, חברה ששמה לעצמה למטרה להיות המובילה בתחום, חברה כמו One1samba.

שירותי ענן מומלצים